ОНОВЛЕННЯ СИСТЕМИ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ: НОВА ЯКІСТЬ, НОВІ ПІДХОДИ...

05 грудня у місті Хмельницькому відбулася регіональна науково-практична конференція «Оновлення системи дошкільної освіти: нова якість, нові підходи». Робота конференції проходила у формі засідання наукових секцій, де обговорювалися і питання: сучасні підходи до організації освітнього процесу в умовах закладу дошкільної освіти. Своїми напрацюваннями поділилися й педагоги міста Кам'янець-Подільського: «Сторітелінг - мистецтво, якому потрібно навчатися знову», Безпала Л.В., завідувач ЗДО №15, «Забезпечення неперервності освіти, як взаємозв’язок взаємоузгодженості і перспективності усіх їх компонентів», Беніцька З.Ф., завідувач ЗДО №8, «Фізичний розвиток дошкільника у контексті всебічного і гармонійного розвитку особистості (погляди С.Русової)», Черній О.П., вихователь-методист ЗДО №1, «Профорієнтація дошкільнят засобами економічного виховання», Лубко Т.Р., вихователь ЗДО №30.


ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОГО ВИХОВАННЯ ДОШКІЛЬНИКІВ

Сьогодні, у час ринкових відносин й інформаційного суспільства, з самого дитинства людині необхідно мати хоча б елементарні економічні уявлення й навички відповідної поведінки. Економіка пронизує все наше життя, тому так важливо змалку вводити дітей в її світ, формувати економічну компетентність, що є невід'ємною складовою життєвої компетентності. Саме це питання обговорили педагоги закладу дошкільної освіти №1 на засіданні педагогічної ради №2 22 листопада 2017року. Особливо заслуговують на увагу презентація творчих завдань педагогів групи «Дзвіночок»(Воронюк Т.О., Делечук І.С.) - посібник «Червона книга економіки», групи «Сонечко» (Кирилюк Т.В., Моцна Л.М.) – презентація гри «Карта України – економічні ресурси»


ТАНЦЮВАЛЬНЕ ШОУ "ТАНЦІ З БАТЬКАМИ"

Легендарний та грандіозний проект «Танці з зірками» дійшов до закладу дошкільної освіти №1 під новою назвою «ТАНЦІ З БАТЬКАМИ». 

На очах у членів журі та глядачів батьки разом зі своїми дітьми: Рижа Регіна з сином Тімуром, Якубаш Аліна з сином Дивідом, Шалагіна Вероніка з сином Диниїлом, Блонська Юлія з донькою Катрусею, Мендограло Світлана з донькою Златою та Сестрички Руслана і Софійка Липчук продемонстрували свої танцювальні здібності та навички, які вони отримали під час виснажливих репетицій. Непередбачувані перевтілення зіркових вихованців закладу освіти та їх чарівних матусь члени журі могли оцінити у трьох номінаціях «Вальс», «Сучасний танець» та «Український гопак». 

Учасники заходу «ТАНЦІ З БАТЬКАМИ» продемонстрували вражаючі постановки, казкові костюми та несподівані музичні номери. Танцюристи-діти ставали зірками не менше, ніж їх партнери-батьки, і навіть самостійно створювали танцювальні тренди і напрями. Це найяскравіший проект закладу дошкільної освіти №1 цієї осені - і він вразив усіх присутніх.


МИ ВЕСЕЛІ МАЛЯРИ АБО, ЯК СТАТИ ХУДОЖНИКОМ…

09 листопада 2017 року вихованці старшого дошкільного віку ЗДО № 1 «Барвінок» завітали у Кам'янець-Подільську міську дитячу художню школу. Багато дітей відвідують заняття з образотворчої діяльності у гуртку «МайстерОК» при дошкільному закладі, тому їм стало дуже цікаво дізнатися, що – ж це за школа така і, що там роблять. Тому екскурсію в ДХШ діти чекали з нетерпінням. 

У порога школи нас зустріла Савчук Олена Іванівна, яка запросила нас в клас художньої ліпки і запропонувала послухати історію виникнення школи, розглянути експонати та познайомитись із художніми творами дітей. Це була незабутня подорож по коридорах, класах розглядаючи виставки дитячих робіт. Завітавши в один із класів діти мали змогу відчути себе справжніми художниками, а допомогла їм у цьому Мельник Світлана Василівна провівши майстер-клас «Малювання ниткою». Для малечі відкрився цікавий художній світ, який зачаровував їх кожної миті.

Щиро дякуємо за чудову зустріч, нові знання та позитивні емоції.


БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ...

Зустрічі з батьками завжди є відповідальними та необхідними для правильної побудови освітньо-виховного процесу. Тому 03 листопада у закладі дошкільної освти №1 відбулися загальні батьківські збори. 

Адміністрація закладу виступила з аналізом діяльності закладу освіти №1 за минулий навчальний рік та ознайомила з завданнями на новий 2017 – 2018 навчальний рік, також прозвітувала про ремонтно-будівельні роботи та подякував батькам за допомогу у покращенні матеріально-технічної бази закладу. На завершення вихованці та їх батьки подарували присутнім розважальну програму «Зірка + зірка». Дякуємо усім батькам за присутність та вітаємо голову батьківського комітету ЗДО № 1 Аллу Моржак.


ТВОРЧИЙ ПЕДАГОГ - ТВОРЧІ ДІТИ...

В освітньому просторі дедалі більшого значення набуває потенціал особистості, її здібності, обдарування і якості. Нове століття визначають століттям інтелектуальної творчості. На перший план висувається творчий потенціал працівника - його професіоналізм, ерудиція, вміння творити, креативність мислення. Саме він є запорукою успіху закладу освіти. Саме тому, 30 жовтня 2017 року на базі закладу дошкільної освіти №1 при тісній співпраці з школою №11, батьківською громадськістю, практичним психологом закладу дошкільної освіти №1 Фірманюк Надією Петрівною було організовано ділову гру «Творчий педагог – творчі діти». Захід носив суто практичний зміст і давав можливість усім бажаючим доторкнутись до виховних методик дошкілля, де кожен міг спробувати свою майстерність у ролі дитини, батьків, педагогів.


СВЯТО УКРАЇНСЬКОГО ВАРЕНИКА...

Серед розмаїття традиційних українських страв особливе місце займають вареники. І, певне, не знайдеться людини в Україні, яка б їх не куштувала.

Вареники – традиційна улюблена страва українського народу. Полюбляють вареники і Підзамчани міста, особливо дошкільнята. Саме вони організували 01 листопада 2017року традиційне СВЯТО УКРАЇНСЬКОГО ВАРЕНИКА. Це свято можна сміливо назвати об'єднанням родинного коло: батьки, бабусі та дідусі, діти та онуки. В цей день родини батьків вихованців дошкільного закладу: Моржак Єви, Козловської Злати, Гуменних Віри та Надії, Пилипчака Максима, Якубаша Давіда, Скрипкару Кирила та Артема показали справжній ентузіаст у відродженні народних традицій під час конкурсів та забав, пов’язаних з вареником і українським колоритом.

Під час свята усі присутні мали змогу поласувати смачним українським борщем та варениками. Свято українських вареників вдалося на славу.


ВІДЧУЛИ СЕБЕ СПРАВЖНІМИ ШОКОЛАТЬЄ! 

Зробити цукерки власноруч 02 жовтня 2017 року запропонували адміністратори готельно-ресторанного комплексу Рейкарц в м. Кам'янець-Подільський для вихованців закладу дошкільної освіти № 1 «Барвінок». Діти  відчули себе героями шоколадного дійства. Для перевтілення кожен учасник отримав форму шоколатьє та всі необхідні атрибути для приготування шоколадних шедеврів власноруч. Крім того, вони дізнались історію виникнення шоколаду, цікаві факти про споживання чи роботу із шоколадом, а також безліч корисних порад від професійного шоколатьє. Кожен учасник майстер-класу отримав власні шоколадні вироби, поласували смачним напоєм та були урочисто нагороджені сертифікатом майстра шоколадної справи!


ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА ЖИТЕЛЯМ АВДІЇВКИ…

Волонтери дошкільного навчального закладу № 1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) у складі працівників, батьків та дітей дитячого садка постійно збирають та відправляють допомогу в зону АТО, а сьогодні зібрали допомогу для жителів Авдіївки. Усі бажаючі приносили їжу, медикаменти та теплі речі до пункту прийому, який був розташований у приміщенні ДНЗ № 1. Щиро дякуємо усім небайдужим за підтримку та допомогу. Миру всім...


«STREAM ОСВІТА В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ РІВНОГО ДОСТУПУ»…

02 лютого в дошкільному навчальному закладі №1 (завідувач Марущак І.В.) відбулося засідання креативної групи по апробації програми «STREAM – освіта» (керівник групи Черній О.П. вихователь-методист ДНЗ № 1). На першому засіданні вирішувалось питання щодо вміння педагогів поєднувати науку, техніку й мистецтво при організації життєдіяльності дітей дошкільного віку.

У роботі засідання взяли участь головний спеціаліст УОіН Калинюк Є.М., методист НМЦ Шевеленко Т.А., завідувачі, вихователі-методисти, вихователі ДНЗ № 5, 12, 22.

План засідання креативної групи складався із чотирьох блоків. В першому блоці, організаційному, педагоги ДНЗ № 1 презентували програму «STREAM – освіта» у віршованому брифінгу. У другому блоці члени засідання мали змогу ознайомитися із завданнями, напрямами роботи програми «STREAM – освіта» під час слайд-презентації «STREAM освіта в Україні: проблеми рівного доступу». Третій блок очолив практичну частину і був представлений різними формами роботи у вигляді фракталів: 

• фрактал № 1 «НАУКА І СПОРТ», вихователь Поблічко О.Г. провела медитативну практику «Мудри (йога) для рук»;

• фрактал № 2 «ТЕХНОЛОГІЇ», завідувач Марущак І.В., презентувала можливості, створення голографічного 3D зображення, що видиме оку без спеціальних окулярів;

• фрактал № 3 «ЧИТАННЯ, ПИСЬМО», вихователь Островська А.Г., залучила членів групи до створення оригінальних оповідань за сюжетною картиною із використанням запропонованих літер «Р» та «С»;

• фрактал № 4 «ІНЖЕНЕРІЯ», вихователь Мошенко С.В., виготовляла додекаедр-календар на 2017 рік (об'ємну фігуру, що складається з дванадцяти п'ятикутників);

• фрактал № 5 «Мистецтво», вихователь Кирилюк Т.В., поділилась майстер-класом виготовлення вази для квітів із скляної ємкості, повітряної кульки та стрічок;

• фрактал № 6 «Математика», вихователь-методист Черній О.П., ознайомила із можливістю оцифровувати будь-яку інформацію, зачитавши цифрові вірші.

На завершення, для засвоєння отриманого матеріалу з членами креативної групи була проведена гра «Аналогія» з використанням мнемотехніки та розроблені методичні рекомендації щодо апробації програми STREAM – освіти в дошкільних навчальних закладах.

Колектив ДНЗ № 1 щиро вдячний учасникам креативної групи за активність, творчість та бажання пізнавати щось нове та незнайоме. Сподіваємось, що програма «STREAM – освіта» стане невід’ємною складовою розвитку майбутніх інженерів та винахідників, які формуватимуться вже у дитячому садку.


ЗИМОВИЙ ТУРИЗМ… СКЛАДОВА САМОВДОСКОНАЛЕННЯ ВИХОВАТЕЛЯ…

Система фізкультурно-оздоровчої роботи в дитсадку забезпечує широкий спектр різноманітних традиційних і нетрадиційних форм фізкультурно-спортивної та фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми, педагогами у тісній співпраці з батьками. Так, 28 грудня 2017 року педагоги дошкільного навчального закладу № 1 «БАРВІНОК» (завідувач Марущак І.В.) вирушили у туристичний зимовий похід до природно-ландшафтного місця. 

Спортивно-оздоровчий туризм – ефективний засіб духовного і фізичного розвитку вихователів ДНЗ, які систематично кожного року використовують найбільш демократичний вид відпочинку, який характеризується специфічною формою дбайливого ставлення до природи. Організовуючи прогулянку-похід на санках в природне оточення, педагоги реалізували природну активність, потребу в самоствердженні, збагатили руховий досвід, популяризували здоровий спосіб життя, а також поєднували спортивну, пізнавальну, навчальну, дослідницьку, екологічну діяльність.


«ВЗАЄМОДІЯ ПЕДАГОГІВ З БАТЬКАМИ ПІД ЧАС СУПРОВОДУ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ»…

27 грудня 2017 року на базі дошкільного навчального закладу № 1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) було проведено ІІ засідання методичного об’єднання вчителів-логопедів та вихователів груп спеціального призначення для дітей з порушеннями мовлення «Взаємодія педагогів з батьками під час супроводу дітей з порушеннями мовленнєвого розвитку»

У роботі заходу взяли участь методист НМЦ УОіН Шевеленко Т.А., завідувач міської ПМПК Олійник Т.Г., вчителі-логопеди ДНЗ, ЗОШ та вихователі.

Вчитель-логопед ДНЗ № 1, Семенюк М. О. провела логопедичне заняття-гру «Подорож до зачарованого лісу» (співпраця з батьками). Вчитель-логопед ДНЗ № 1, Афрамчук Л.В. виступила з слайд-презентацією «Шляхи взаємодії вчителя-логопеда з батьками дітей, які мають порушення мовленнєвого розвитку», а вихователь ДНЗ № 1, Мошенко С.В. на завершення провела ділову гру для педагогів «Словесна вікторина».

Учасники методичного об’єднання дали високу оцінку роботі вчителів-логопедів закладу та підкреслили, що застосування побачених прийомів, однозначно, допоможе вчителям-логопедам у роботі з дітьми з порушеннями мовленнєвого розвитку, було відмічено також, що засідання відбулося на високому рівні, по закінченню всі присутні висловили слова вдячності за теплий прийом, доброзичливу, партнерсько-ділову атмосферу і сподівання на подальшу співпрацю.


ЗИМОВІ РОЗВАГИ «В ГОСТЯХ У СНІГОВИКА»...

Сипле зимонька снігами і радує малят такими очікуваними забавами. 26 грудня 2017 року на територію спортивного майданчика дошкільного навчального закладу № 1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) вихователь Поблічко О.Г. запросила всіх малят та їх батьків на зимові розваги. 

Головна мета дійства: збагачувати знання дітей про зимові ігри. Формувати вміння узгоджувати мовленнєві дії з рухливими, виконувати рухи під музику. Вчити дітей діяти спільно, ритмічно, вміти шикуватися та перешиковуватися. Удосконалювати різні види ходьби, бігу, орієнтуватися в просторі. Розвивати спритність, швидкість, кмітливість, силу. Співпрацювати з батьками та педагогами.

Повеселились малюки та дорослі від душі! І на заваді не став мороз – він тільки допоміг дошкільнятам швидше виконувати завдання, які приготував для них Сніговик. Із задоволенням усі грали в різні ігри спортивного характеру, сніжки, приймали участь в естафетах, катались на санчатах. Усі учасники отримали задоволення та заряд бадьорості. Цей веселий зимовий день дітлахи запам'ятають надовго!


ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ІНТЕРНЕТ-КОНКУРСУ…

Завершився творчий інтернет-конкурс "КРИШТАЛЕВА ЗИМОНЬКА" в дошкільному навчальному закладі № 1 (завідувач Марущак І.В.). Приємно відзначити, що за деякі групи представлені у конкурсі голосували педагоги та батьки вихованців ДНЗ цілими родинами. 

Згідно умов конкурсу за кількістю «ЛАЙКІВ» під фото визначено трьох переможців:

І місце – група молодшого дошкільного віку «Сонечко»;

ІІ місце – група раннього віку «Ягідка»;

ІІІ місце – логопедична група «Пізнайко» та музично-спортивна зала.

Адміністрація ДНЗ вручила переможцям грамотами та призами. 

Щиро дякуємо всім учасникам конкурсу. 

До нових конкурсів ))) …


ПОДАРУЙ ТЕПЛО СОЛДАТУ...

З 29 грудня 2016 по 05 січня 2017 року в дошкільному навчальному закладі №1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) проводилася благодійна акція «Подаруй тепло солдату». Мета цієї акції – підбадьорити воїнів, що знаходяться зараз на передовій, а також виховання патріотизму у підростаючого покоління. Акція знайшла підтримку в серцях працівників дитячого садка тому спільними зусиллями працівників ДНЗ та маленьких волонтерів було зібрано теплі речі і передано для воїнів АТО.З НОВИМ РОКОМ, З НОВИМ ЩАСТЯМ...

29 грудня 2016 року в дошкільному навчальному закладі №1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) відбулися заключні новорічні ранки у групах «Пізнайко, Джмелик» (музичний керівник Горішна О.А., вихователі: Балицька О.В., Мошенко С.В., Остовська А.Г.) та «Ромашка» (музичний керівник Горішна О.А., вихователі: Бедик Н.Б., Волкова Н.І.). Дітки до свята готувались ретельно: вчили віршики, пісеньки, таночки. Розмаїття карнавальних костюмів полонило очі. На святі дітлахи перегравали казки по-новому, брали участь у різних конкурсах, іграх, весело водили хороводи поруч із ялинкою, а Дід Мороз із Снігуронькою загадували загадки. Батьки підтримували артистів оплесками та щирими посмішками. Дід Мороз кожному подарував солодкі подарунки та іграшки. І дорослі, і діти із задоволенням завершили свято фотографуванням на пам'ять біля створеної новорічної композиції.


НОВИЙ РІК ПРИЙШОВ НА УКРАЇНУ...

Новий рік – найбільш загадкове свято, оповите казкою і чудесами, адже усі чекають на приємні сюрпризи та несподіванки. А Новорічний ранок є важливою подією в житті кожної дитини та її батьків. 28 грудня 2016 року у групах «Сонечко» (музичний керівник Горішна О.А., вихователі: Кирилюк Т.В., Моцна Л.М., помічник вихователя Дідік О.М.) та «Капітошка» (музичний керівник Горішна О.А., вихователі: Крижановська Н.Б., Михайлова І. В.) дошкільного навчального закладу №1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) відбулись новорічні ранки. З перших хвилин свята діти поринули в чарівну загадкову новорічну подорож, яка була переповнена чудесами, піснями, танцями, загадками, сміхом, жартами. Малята-дошкільнята у маскарадних костюмах виконували із задоволенням ролі казкових героїв, з нетерпінням чекали новорічних подарунків від Діда Мороза і Снігурочки, не приховували святкових переживань і радісних почуттів! Запрошені гості зазирнули у казку та отримали незабутні враження від емоційного сплеску своїх дітей.


СТАРТУВАЛО НОВОРІЧЧЯ...

27 грудня у дошкільному навчальному закладі №1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) стартувало Новоріччя: відкрито парад новорічно-різдвяних ранків. Новорічні ранки відбулися у групах «Ягідка» (музичний керівник Горішна О.А., вихователь Попченко О.О., помічник вихователя Бабійчук Т.В.) та «Дзвіночок» (музичний керівник Горішна О.А., вихователі: Воронюк Т.О., Зарицька І.С.). Маленьких і дорослих Підзамчан веселими конкурсами розважали кумедний Сніговик, Зимонька-Зима, Попелюшка, Нічка-чарівничка, і як не намагалися злюки Бабуся-Ягуся та Чахлик-Невмирущий заплутати всіх і відмінити прихід свята, все одно малеча дочекалася на появу головних героїв заходу – Діда Мороза й Снігуроньки, які завітали з величезним мішком подарунків. Жодна дитина не залишилася без новорічного сюрпризу, і як водиться за доброю традицією висока і пишна ялинонька під гучні вигуки дітвори засяяла новорічними вогниками, приносячи безмежне щастя і радість у новому році всім, хто вірить у дива.


УВАГА КОНКУРС "КРИШТАЛЕВА ЗИМОНЬКА"…

З 26.12.2016 по 06.01.2017 в дошкільному навчальному закладі № 1 (завідувач Марущак І.В.) проходить інтернет-конкурс на краще оформлення груп до новорічних свят «Кришталева казка». 

Конкурс проводиться з метою створення святкової атмосфери в дошкільному закладі, активізації діяльності педагогів та вихованців ДНЗ, щодо оформлення груп до новорічних свят, стимулювання бажання педагогів оновити атрибути для прикрашання груп та створення умов для активної участі батьків в житті ДНЗ.

Умови конкурсу:

1. У конкурсі беруть участь усі вікові групи, музичний зал та коридори;

2. Проголосувати за вподобане фото можуть усі бажаючі;

3. Кількість «ЛАЙКІВ» під фото визначить трьох переможців конкурсу (І, ІІ, ІІІ місце)

4. Оголошення результатів 06.12.2016 року


ЩИРІ СЛОВА ВДЯЧНОСТІ...

Адміністрація дошкільного навчального закладу № 1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.), вихованці та батьки групи раннього віку «Ягідка» висловлюють найтепліші слова подяки Слободяну Валерію за придбання та встановлення металопластикового вікна.

Ця підтримка – свідчення Вашого небайдужого ставлення до проблем освіти і розуміння важливості дошкільного виховання.

Від усього серця бажаємо Вам здоров’я, злагоди, взаєморозуміння, душевного спокою та достатку. Низький уклін вам за Вашу натхненну і самовіддану працю, за Вашу непохитну віру у майбутнє нашого краю.


УЧАСНИКИ КОНКУРСУ "КРАЩА ЯЛИНКОВА ПРИКРАСА"...

Одне з найцікавіших занять на Новий Рік - це прикрашати ялинку! У всіх вона виходить різна: хтось майструє іграшки з підручних матеріалів, хтось звертається до професіоналів, хтось намагається самостійно вписати імідж ялинки в дизайн будинку. У нашому місті уже стало доброю традицією проводити напередодні Нового року Конкурс на кращу ялинкову прикрасу.

Із великим задоволенням прийняли участь у конкурсі дошкільнята та батьки вихованців дошкільного навчального закладу №1 (завідувач Марущак І.В.). Всі новорічні прикраси власноруч були виготовлені дітьми разом із батьками. У закладі було оформлено творчу виставку, де були представлені іграшки із різного матеріалу: зірки, янголи, хатинки, зайці, коні, годинники, новорічні персонажі, ялинки і т.д.

21 грудня 2016 року експертна група дошкільного закладу обрала кращі роботи та направила їх у міське управління освіти і науки для проходження наступного етапу конкурсу. 

Бажаємо удачі нашим учасникам.


"БЕРЕЖЕМО ТЕПЛО"...

Згідно річного плану дошкільного навчального закладу № 1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) 21 грудня 2016 року був проведений вихователем Надією Крижановською колективний перегляд інтегрованого заняття «Бережемо тепло».

Заняття пройшло на достатньому методичному рівні, було чому повчитися молодим педагогам, більш досвідченим колегам взяти на замітку цікаві педагогічні знахідки, прийоми роботи з дошкільнятами, про це свідчить:

- Використання різноманітних методів і прийомів розвиваючого навчання ( проблемні ситуації, інтеграція освітніх областей);

- Використання індивідуального підходу до кожної дитини, знання вікових можливостей і особливостей дітей своєї вікової групи;

- Використання принципу інтеграції в освітньому процесі;

- Педагогічний такт, знання методики;

- Вміння не тільки грамотно організувати мотивацію дошкільнят, а й підтримувати її протягом всієї діяльності. 

Проведення педагогами відкритих заходів стимулює їх до вдосконалення власної професійної майстерності, а головне здійснюється обмін педагогічним досвідом.СВЯТКОВЕ ВІДКРИТТЯ НОВОРІЧНОЇ ЯЛИНКИ...

Вже кілька років поспіль саме в день Святого Миколая 19 грудня, на центральній площі біля Ратуші під гучні аплодисменти, а цього року ще й під кукурікання символа Нового року "Новорічна красуня" вбралася в яскраві різнокольорові вогники.


ПОМІЧНИКИ ДІДА МОРОЗА ІЗ СОЛОДКИМИ ПОДАРУНКАМИ...

Сніжинки та зайченята, пірати і навіть східні красуні – маленькі «барвінчата» чекають Нового Року і заздалегідь готуються до зустрічі із виконавцем всіх своїх бажань. Та старенькому Дідусю Морозу самому тяжко виконати усі прохання малечі, тому на передодні новорічних свят він шукає собі добрих та небайдужих помічників. Такими помічниками у нашому місті є народний депутат України Володимир Мельниченко, міський голова Михайло Сімашкевич та начальник управління освіти і науки Світлана Старченко, які підготували для вихованців пільгових категорій ДНЗ № 1 "Барвінок" солодкі подарунки та вітальні календарики.


«ДОБРО ТВОРИТИ ЛЕГКО» МИКОЛАЄВІ ЯНГОЛЯТА…

19.12.2016 року в День Святого Миколая вихованці дошкільного начального закладу №1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) з гостинцями від Чудотворця завітали у Довжоцький будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів (керівник Желізник Г.Д.). Вихованці дитячого садка розчулили святковими привітаннями бабусь та дідусів закладу, а герої Маша та Бабайка потішили загадками та сценічною грою. В піснях дошкільнята вітали людей похилого віку з наступаючими святами, бажали їм здоров’я та многая літа. По завершенню святкового дійства Святий Миколай вручив стареньким гостинці. Сподіваємось, що наш прихід приніс мешканцям будинку-інтернату хоча б трішки радості, емоційного сплеску та бажання вірити в наступний день. 

Адміністрація дошкільного навчального закладу № 1 "Барвінок" щиро вдячна батькам вихованців за активну участь у зібранні різних смаколиків для людей похилого віку, ваша підтримка для нас ВАГОМА у будь-якій справі.


Найбажаніший день у році для дітлахів…

Вірте у це свято, вірте у чудо.

Нехай в ваших серцях завжди

Горить вогник радості і щастя!

Гарного і веселого усім свята!

Діти всієї України завжди з нетерпінням очікують ніч на 19 грудня. Адже саме в цей час на кришталевих санях їде до нас з неба Святий Миколай. 

Уже стало традицією проводити в дошкільних навчальних закладах свято Святого Миколая. Дошкільний навчальний заклад №1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) не став винятком, адже проведення костюмованого-театралізованого дійства – хороша нагода закріпити знання дітей про традиції та звичаї свого народу, сприяти фізичному та духовному розвитку дошкільників. 

Тепла та зворушлива атмосфера панувала в дитячому садку під час проведення заходу. Діти всіх вікових груп зібралися у залі, щоб помилуватися веселою та емоційною Машею, білосніжними ангелами, зірочками, розповісти вірші та поспівати пісень, а головне зустрітись із Святим Миколаєм. В свою чергу Святий привітав дітей, похвалив за гарну поведінку, вірші, пісні та щиру посмішку.

Святкова метушня, очікування дива, казкові перевтілення, подарунки і цікаві зустрічі – саме такі дитячі враження зберігатимуть у своїй пам´яті наші вихованці.


Лист до Святого Миколая…

Кожна дитина напередодні Дня Святого Миколая пише лист Чудотворцю з найсокровеннішими побажаннями. Хтось просить ляльку, хтось новий конструктор, а комусь достатньо й кілограма мандаринів чи смачних цукерок. З такими намальованими листами вихованці логопедичних груп «Пізнайко» та «Джмелик» (вихователь Балицька О.В.) дошкільного навчального закладу № 1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) вирушили на місцеву пошту, щоб відправити свої листи Миколаю. Діти натхненні та впевнені, що їхні листи точно надійдуть вказаному адресату повернулися в дитячий садок. І упродовж усього дня невпинно ділячись своїми враженнями з однолітками, батьками та педагогами.


Подарунок від Миколая...

19.12.2016 року зимової ночі в дошкільний навчальний заклад № 1 (завідувач Марущак І.В.) до працівників установи вже другий рік поспіль у чарівне, сповнене сподівань свято, нечутно приходив Святий Миколай і так само нечутно кожному працівнику на його робочому місці залишав солодкий подарунок. Даруючи смаколики, Святий Миколай наголошує працівникам ДНЗ, що приніс їх за хороші вчинки та сумлінне виконання своїх обов’язків.


«Подорож країнами світу» – ЯПОНІЯ (частина перша)…

Враховуючи вимоги Базового компоненту дошкільної освіти, чинних програм та з метою підвищення, удосконалення професійної майстерності педагогів, виявлення, вивчення, узагальнення та поширення педагогічного досвіду кращих колективів дошкільних закладів світу 12 грудня у дошкільному навчальному закладі №1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.), стартував щомісячний проект обміну досвіду роботи з питання виховання дітей дошкільного віку у різних куточках планети «Подорож країнами світу». І першою країною куди завітали наші педагоги була – Японія, система виховання якої орієнтована на раннє виявлення задатків і природний розвиток здібностей дитини.

Проект складався з двох частин: теоретичної під час якої педагоги мали змогу поринути у віртуальну подорож дитячими садочками Японії та переглянути відеоролик познайомившись з традиціями виховання у японських ДНЗ. В практичній частині проекту Валентина Гуменюк ознайомила педагогів із харчовою освітою Японії – яка є частиною освітньої програми, а Марина Семенюк провела майстер-клас приготування національної страви японців SUSHI.


"З Україною в серці"...

Відповідно до плану роботи дошкільного навчального закладу на 2016-2017н.р., наказу по ДНЗ «Про організацію методичної роботи у 2016-2017н.р.» 09 грудня 2016 року в дошкільному навчальному закладі №1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В) відбувся колективний перегляд організованої форми освітньої діяльності з дітьми середнього дошкільного віку – заняття з мовленнєвого розвитку «З Україною у серці» (вихователь Бедик Н.Б.). 

Вихователь під час заняття використала український народний фольклор, народні рухливі ігри, дидактичні ігри з використанням ІКТ. Діти із задоволенням розповідали про звичаї, свята та розваги рідного краю. Після проведеного заняття запрошені педагоги висловили свої враження, підкреслюючи, що діти мають добрі знання з народознавства та певний рівень знань дітей середнього дошкільного віку. 

Педагоги ДНЗ зауважили важливість проведення відкритих заходів, що сприяють обміну педагогічним досвідом та стимулює педагогів до вдосконалення власної педагогічної майстерності.


«ДОПОМАГАТИ ЛЕГКО»

Напередодні Міжнародного дня Волонтера та Дня Збройних Сил України працівники, вихованці та батьки дошкільного навчального закладу № 1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) проявили свою активну громадську позицію долучившись до акції «Допомагати легко». 

Вихованці дитячого садочка разом з батьками та вихователями підготували продукти харчування, теплі речі, подарунки для воїнів АТО. Дошкільнята малювали малюнки, виготовляли сувеніри та обереги, використовуючи патріотичну символіку. З допомогою батьків написали душевні листи нашим воїнам – захисникам, щоб підтримати їх добрим словом в цей складний час та висловити свою вдячність. Кожен вихованець в свій подарунок вклав частинку свого дитячого сердечка та надію про чисте, мирне небо, про життя в країні без війни. Уся зібрана допомога від «Барвінчат» згодом відправляться на Схід, і сподіваємося, що вона стане справжнім оберегом та символом перемоги!

Слава Україні!!!


29 листопада 2016 року молоді педагоги, учасники щорічної програми «Нове коло» дошкільного навчального закладу № 1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) презентували на міському конкурсі проектів «Горизонт – 2020» програму розвитку ДНЗ у 2020 році «CHILD IN THE HEART (CITH)» - «Дитина у серці». Дана програма, є фінансовим інструментом реалізації ініціативи педагогів «Нове коло», метою якої є зміцнення конкурентоспроможності ДНЗ, економічного зростання та створення додаткової інфраструктури.

Програма дозволить полегшити та переосмислити концепцію виховання дитини в третьому тисячолітті, а також підвищити рівень знань педагогами англійської мови, які у своїй професійній діяльності утверджуватимуть ідею поваги прав дитини, як основного рушія суспільного розвитку через взаємообмін досвідом роботи між країнами ЄС.Рух – це життя, а рух на повітрі – це ще й шлях до здоров’я»

У системі заходів дошкільного навчального закладу № 1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) спрямованих на зміцнення здоров’я і вдосконалення рухової сфери дошкільників, туристичні походи мають великий оздоровчий ефект. Туристично-краєзнавча діяльність у дошкільному закладі передбачає ознайомлення дітей з туристсько-краєзнавчими особливостями рідного міста та його околицями, з правилами поведінки під час мандрівок, з охороною природи, з її особливостями, історією та географією рідного краю; з екологічним вихованням; з активним відпочинком, рухливими іграми на свіжому повітрі. 

Так, 25 листопада 2016 року вихованці логопедичної групи «Пізнайко» (вихователі Балицька О.В., Поблічко О.Г.) здійснили туристичний похід до Старої Фортеці. Діти подолали нелегкий шлях, а діставшись до місця, із задоволенням грали у цікаві ігри. Для дітей цей день був наче свято. Одягнені по спортивному, з рюкзаками на плечах, малята відчули себе справжніми туристами.

Разом з вихователями діти спостерігали за осінніми барвами природи та захоплювалися її красою. Награвшись, трішки відпочили та перекусили. Після привалу обов’язково після себе зібрали сміття та винесли до урн, адже на природі не можна смітити. Це знають усі наші малята. 

Під час походу діти удосконалювали рухові здібності спрямовані на зміцнення здоров'я, розвивали витривалість організму, освоювали найпростіші туристичні вміння: здійснювали піший похід, рухалися в колоні по одному по встановленій дистанції; дотримувалися правил безпечної поведінки під час ігор в природних умовах, ділились із однолітками та дорослими краєзнавчими спостереженнями.


Погожої осінньої днини 11 листопада 2016 року в дошкільному начальному закладі № 1 (завідувач Марущак І.В.) відбулося заключне свято Осені в логопедичній групі (вихователі: Балицька О.В., Мошенко С.В., Островська А.Г.), на яке завітало багато гостей. З великим нетерпінням чекали цього дня малюки. Свято розпочала неочікувана гостя Баба-Яга, а прийшла вона не сама, казку осінню привела, казку про працю, дружбу й взаємодопомогу. Упродовж дійства вражали дитячі таланти. Діти Залюбки танцювали, водили хороводи, співали про чарівну пору року. Разом з казковими персонажами діти співпереживали подіям казки. Слід відмітити акторську майстерність, старанність та відповідальність педагогічного колективу, уміння створити свято. Дружня і приємна атмосфера, відчуття свята, яке створили працівники садочка зі своїми вихованцями та з великою допомогою батьків, залишили тільки приємні спогади.


Осінь, осінь. Все розфарбувала,

Одягла довкілля в теплі кольори.

Я сьогодні, наче, в казці побувала

І мені всміхалось сонечко згори…

Осінь прекрасна і чарівна пора року. Вона дарує душі щедрість, серцю - тепло від спілкування, вносить в наше життя неповторну красу.

Ми, дякуємо цій чудовій порі року та вихованцям старшої групи «Капітошка» дошкільного навчального закладу № 1 (завідувач Марущак І.В.), що знову 10 листопада 2016 року зібрали усіх у музично-спортивній залі помилуватись прекрасним святом «У Осені на гостинах…».

Діти співали, танцювали, розігрували жартівливі сценки, а прекрасно підібрані костюми підкреслювали індивідуальність і неповторність кожного героя дійства. Свято допомогло привернути увагу дітей до краси осені, в ігровій формі ознайомити з народними традиціями та побутом українського народу, виховати гостинність, щедрість, щирість та естетичний смак.

Відчувається, що підготовка до даного свята, це праця не одного дня вихователів групи: Михайлової І.В., Крижановської Н.Б. та музичного керівника Горішної О.А. Величезне задоволення та гарний настрій від свята отримали, як дітлахи, так і батьки.


"ОСІННІЙ ЯРМАРОК"...

Яскраво та колоритно, 09 листопада 2016 року відбувся «Осінній ярмарок» у старшій віковій групі «Дзвіночок» дошкільного навчального закладу № 1 (завідувач Марущак І.В.).

Вихователі групи Воронюк Т.О., Зарицька І.С. та музичний керівник Горішна О.А. зуміли створити неповторну атмосферу свята та поринути разом зі своїми вихованцями в неповторний осінній ярмарок із піснями, таночками та неповторними індивідуальними номерами, в яких діти показали свої творчі здібності, а педагоги свою майстерність по підготовці дітей до свята, зумівши передати настрій осінньої пори, часу коли природа готується до зими.

Діти старанно виконували ролі у інсценівках уміло їх розігрували та емоційно підтримували героїв показуючи усім присутнім свої здібності і таланти. Хлопчики та дівчатка, одягнені в українські костюми, завзято танцювали, грали на музичних інструментах та співали пісні. 

Свято подарувало присутнім багато позитивних емоцій, посмішок і звісно гарний настрій.


"Подорожуємо із Леді Осінь"

Незважаючи на дощову і похмуру погоду вихованці групи середнього дошкільного віку «Ромашка», дошкільного навчального закладу № 1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) продовжують радувати учасників освітньо-виховного процесу феєричними, сповненими яскравих барв казковими подіями та дивовижними осінніми персонажами. 

Усі дітки із задоволенням співали пісні, водили хороводи, грали із дощиком у ігри, грали на шумових музичних інструментах, розповідали віршики прославляючи Леді Осінь за її красу та врожаї.

Завітала до малят і сама винуватиця свята – щедра Леді Осінь, яка почастувала усіх присутніх на святі своїми дарами – смачними яблучками.


07.11.2016 року в дошкільному навчальному закладі № 1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) відбулося осіннє свято в дітей молодшого дошкільного віку «На город ходили, ріпку ми садили».

До малят на гостину завітали казкові герої із казки «Ріпка», чарівна Осінь, для якої вихованці дитячого садка декламували вірші, співали веселі пісеньки та танцювали таночки. В нагороду за яскраве свято Чарівниця-Осінь подарувала дітям смачні гостинці.


Осінній ранок в групі раннього віку "Як діти Осінь шукали..."

Любі гості, мами й тати?

В дитсадку – осіннє свято,

Це для вас усіх розвага.

Починаємо! Увага!


Осінні ранки у розпалі…

На передодні осінніх свят у дошкільному навчальному закладі № 1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) проходить тематичний тиждень «Осінь чарівна в гості прийшла». Кожна вікова група згідно програмових вимог змінила оформлення екологічно-розвивальних середовищ, дитячих лабораторій, екологічних панно. Вихователі згідно планів роботи знайомлять своїх вихованців з змінами в природі, явищами притаманними осінній порі. 

А вже розпочинаючи з 04 по 11 листопада в кожну групу дитячого садка завітає справжня леді Осінь на їх осіннє свято із щедрими гостинцями. Діти ретельно готуються до свята: вчать пісні про осінь, кружляють у танку немов осіннє листя, декламують улюблені та нові вірші про осінь...

Отож, сценарії затверджені, музична зала завдяки умілим та творчим працівникам закладу готова зустрічати вихованців у тижневому колоритному осінньому карнавалі. Запрошуємо родини наших вихованців до участі.


Результати конкурсу "Офіс-центр ART":

Дошкільний навчальний заклад № 1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) прийняв участь у конкурсі на кращу осінню композицію з природніх матеріалів організований за сприяння управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради та мережі магазинів канцтоварів «Офіс центр». Представлені роботи дитячим садком отримали номінацію «Настрій осені» та сертифікат на 500 грн.

Щиро вдячні організаторам конкурсу, дітям та батькам вихованців, колективу дошкільного закладу та усім хто підтримав та проголосував у «Фейсбуці» та торговому залі за представлені роботи.


Інформація про проведення тижня безпеки дитини в ДНЗ

На виконання наказу управління освіти і науки Камянець-Подільської міської ради у дошкільному навчальному закладі №1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) було організовано з 17.10. по 21.10.2016 року проведення «Тижня безпеки дитини». 

Під час «Тижня безпеки дитини» проведено заходи відповідно до розробленого плану:

• проведено бесіди, рольові та дидактичні ігри, спортивні розваги екскурсії, спрямовані на формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та життя, поліпшення якості освітньо-виховної роботи з питань особистої безпеки та захисту життя;

• підготовлено матеріали та оформлено стенди «Бережемо життя і здоров’я дітей»;

• оформлено куточки «Безпека дитини» в кожній віковій групі;

• підготовлено і оформлено виставки дитячих малюнків на тему «Безпека життя і здоров’я дитини».


"СМАЧНО, КОРИСНО, БАРВИСТО..."

21 жовтня 2016 року в дошкільному навчальному закладі №1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) було проведено конкурс «Смачно, корисно, барвисто». Мета конкурсу – пропаганда здорового способу життя, виховання гармонійно розвиненої особистості, формування екологічної культури дошкільнят шляхом поглиблення знань з валеології, популяризації оздоровчої культури харчування, створення умов для творчого розвитку особистості. 

Активними учасниками конкурсу стали батьки вихованців дитячого садка, які старанно готували конкурсні роботи. За рішенням журі установи: І місце здобули групи «Пізнайко», «Джмелик» (логопедичні) та «Сонечко» (молодшого дошкільного віку) – у номінації «Художні роботи» – «Лялька на кухні»; ІІ місце групи «Ягідка» (раннього віку) та «Капітошка» (старшого дошкільного віку) – номінація «Елітне здоров`я»; ІІІ місце групи «Ромашка» (середнього дошкільного віку) та «Дзвіночок» (старшого дошкільного віку) – номінація «Кулінарна книга». Щиро дякуємо батькам та вітаємо переможців.


Дошкільний навчальний заклад № 1 «Барвінок» запросив мешканців мікрорайону Підзамче на свято українського вареника «Ой, варенички мої»

Кожна країна має свій кулінарний бренд. На Україні – це борщ, сало і вареники. А таку страву, як вареники, знає кожен не лише з творів Миколи Гоголя та українських казок. У нас в народі кажуть – «Вареники, вареники, Божі хваленики, не кожен їх варить, але кожен хвалить».

Отож, 20 жовтня 2016 року ДНЗ №1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.), зібрав до купи людей різних вікових категорій – від зовсім маленьких діточок до справжніх господарів та господинь, які прийшли на свято українського вареника. Першими, хто завітав на свято стали наші сусіди – директор Безручко Н.К., учителі та учні ЗОШ №11. 

Вихованці ДНЗ продемонстрували неперевершений артистизм та істинно народні таланти, виконуючи ліричні і сповнені доброго гумору народні та сучасні пісні, танці та гру на музичних інструментах про вареники, а педагогічний колектив батальйону «Барвінок» зачарував усіх присутніх піснею «Я просто королева, вареників богиня».

Родзинкою свята стала участь батьків: Гармідер Олександри (логопедична група), Гончарук Анастасії (старша група «Б»), Березовського Михайла (старша група «А»), Гончарук Дмитра (середня група) та Мендограло Злати (ІІ молодша група) у конкурсах: «Хто швидше зліпить вареники» (17 шт), «Хто швидше з’їсть вареники» (10 шт), «Хто далі кине вареника» та презентація домашнього завдання «Мій кольоровий вареник». 

На святі кожен мав змогу скуштувати червоний борщ з вареником, а на ярмарці придбати різних смаколиків за вподобанням. 

Ще довго гуляло Підзамче… Кожен, хто побував на дійстві, поринув в атмосферу народних традицій та звичаїв, ще раз переконавшись,, що наша національна риса – гостинність! Під загальною егідою свята усі присутні підтримали започаткування щорічного проведення забави «Ой, варенички мої». До зустрічі в наступному році…


Особливе свято...в особливий час...День захисника України...

В усіх народів світу існує повір'я, 

що той, хто забув звичаї своїх батьків, 

карається людьми i Богом.

Він блукає по світі, як блудний син 

і ніде не може знайти собі притулку та пристанища,

бо він загублений для свого народу» 

(з поеми М. Вороного «Євшан-зілля»).

Особливим святом для нашого народу була Покрова Пресвятої Богородиці. Наші козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею та покровителькою. Саме з метою виховання патріотичних почуттів, зацікавленості дітей до минулого свого народу, ставлення до своєї історії 12 жовтня в ДНЗ №1 (завідувач Марущак І.В.) відбулося відзначення Дня захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці. Вихователі разом з батьками збагатили предметно-розвивальне середовище груп наочністю, яка є носієм інформації, що опосередковано впливає на формування в дошкільнят патріотичних почуттів: це і атрибути до ігор і розваг, куточки з народознавства, виставки народних іграшок, тематичні альбоми, ширми, національні костюми, виставка малюнку «Малюнок для солдата АТО». 

А завершився день музично-театралізованим дійством «Ми маленькі козачата, славних козаків внучата» (вихователь Поблічко О.Г, музичний керівник Горішна О.А.) у якому взяли участь діти старших груп. Їх молодші друзі із радістю спостерігали за веселою грою та навчалися у старших дітей спритності, умілості, витримки. Вихованці декламували вірші, співали пісні козацької доби, виконували національні козацькі танці. Були присутні забави та гумор козацтва в різноманітних конкурсах: «Перетягни канат», «Збий булаву», «Силачі на кулаках».


У ПОШУКАХ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ...

30.09.2016 року педагогічний колектив дошкільного навчального закладу № 1 (завідувач Марущак І.В.) вирушив на захід країни у пошуку інноваційних педагогічних технологій розвитку дітей дошкільного віку. За два дні вихователі-туристи встигли відвідати декілька міст: м. Коломию, м. Івано-Франківськ та м. Львів. Одночасно із накопиченням педагогічного досвіду педагоги мали можливість відвідати історичні пам’ятки в усіх містах маршруту. Подорож вийшла надзвичайно пізнавальна та корисна усі подорожуючі отримали масу задоволення


Нове життя трояндам …

29 вересня в рамках загально-садової акції «Нове життя трояндам» дошкільнята та працівники дошкільного навчального закладу № 1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) висадили подаровані троянди до дня дошкілля на території дитячого садка. 

Щиро вдячні усім, хто долучився до акції, сподіваємось, що усі висаджені «стебла троянд» приймуться і будуть дарувати прекрасний аромат та різнобарв’я кольорів вже навесні наступного року.


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ДОШКІЛЛЯ!!!

28 вересня до Всеукраїнського дня дошкілля в дошкільному навчальному закладі №1 «Барвінок» (завідувач І.В.Марущак) проведено свято «День дошкілля – свято працівників дошкільної освіти». Головна мета дійства – наголосити на цінності й важливості дошкільного віку для формування особистості та подальшого життя людини, привернути увагу населення мікрорайону до дошкільної освіти, об’єднати педагогів-дошкільників, показати їхній творчий потенціал, підвищити педагогічний рівень аудиторії батьків.

День дошкілля надає можливість донести усім учасникам освітньо-виховного процесу ДНЗ ідею про необхідність особливого ставлення до якості стосунків із дитинством, можливістю об’єднати зусилля всіх, щоб допомогти дітям повною мірою реалізувати своє право на здоровий розвиток завдяки любові та повазі.

Ми приєднуємося до привітань на адресу наших вихователів і всіх дошкільних працівників! Бажаємо їм здоров’я і міцних нервів, хороших зарплат і побільше приємних моментів в їх, так необхідної всім нам праці! Зі Святом!


«МИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ ДАТИ ДІТЯМ НАЙКРАЩЕ…»

Ні для кого не секрет, що чим прозорішою є діяльність дошкільного закладу, тим більше довіри він викликає у батьків. Так, 23 вересня свої двері гостинно відкрив дошкільний навчальний заклад № 1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.).

В програмі дня були представлені різні заходи, метою яких було: популяризувати діяльність дошкільного закладу, активізувати взаємодію педагогічного колективу і сімей вихованців, ознайомити із життєдіяльністю дітей у садочку, оцінити якість освітніх послуг, взяти на себе активну роль учасника освітнього процесу, відчути мікроклімат у групах дітей, у педагогічному колективі, висловити свої побажання щодо організації освітньо-виховного процесу та набути нового педагогічного досвіду.

Будній день для маленьких вихованців дитячого садка та їх батьків став незвичайним і довгоочікуваним, адже всі старанно готувалися, щоб продемонструвати свої навички та вміння. Програма групових заходів була досить насичена та цікава. Батьки які були присутні на заняттях, брали безпосередню участь в освітньо-виховному процесі. 

Захід розпочався із привітання та дарування подарунків адміністрацією закладу для усіх вікових груп. Після чого на професійному рівні педагогами Поблічко О.Г., Островською А.Г. та Семенюк М.О. було проведено дозвілля «Шоу мильних бульбашок». 

Підводячи підсумок проведеного заходу педагоги і батьки зійшлися на думці, що така форма роботи є ефективною у співпраці дошкільного закладу з родиною. 

Пам’ятайте те, що у «Барвінку» двері завжди відчинені, а дзвінкий дитячий сміх запрошує завітати всіх у добру світлу казку.


ДОШКІЛЬНИК ДІЯЧ - 2016...

"Дошкільник-діяч 2016" конкурс художнього мистецтва для дітей старшого дошкільного віку відбувся в нашому місті. Талановиті дітки зі всіх садочків змагалися у творчій майстерності. Дошкільний навчальний заклад № 1 "Барвінок" представляла вихованка логопедичної групи Гармідар Олександра. 

Сашуня під час конкурсу використовувала різні техніки художньої діяльності, адже на її малюнку переплились не лише фарби, а й аплікування, вона настільки захопилась, що усе полотно заповнила яскравими барвами свого творчого задуму. Малюнок вийшов надзвищайно яскравим, а по кількості сердечок - вона точно рекордсменка. Наша маленька художниця ногороджена грамотою у номінації "ВЕСЕЛИЙ КОЛОРИТ" та солодким смаколиком. 

Вітаємо Олескандру, її батьків та керівника гуртка "МайстерОК".


ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА, ЯК МИСТЕЦТВО СЛОВА...

Враховуючи, що ключовим моментом в модернізації дошкільної освіти на сучасному етапі є рівень професійної компетентності педагога, тому методична робота в дошкільному навчальному закладі № 1 (завідувач Марущак І.В.) 20 вересня у День педагога була спрямована на саморозвиток, самоосвіту, професійне вдосконалення педагогів у сфері «Художня література, як мистецтво слова». Як зазначила, за кругли столом, старший викладач КПНУ імені Івана Огієнка Торчинська Зоя Константинівна: «…Робота над художнім словом в першу чергу, потребує виходу за рамки професійної діяльності і повинна бути спрямована на розвиток та на вдосконалення показників компетентності дитини з художньої літератури…».

Адміністрація закладу впевнена що спільна співпраця ДНЗ та КПНУ сприятиме успішному розвитку потенціалу вихователів та всього педагогічного колективу, підкріпить позитивні емоції з метою активізації діяльності педагогів та мобілізації зусиль задля підвищення професійного рівня.


ДЕНЬ УКРАЇНИ... 

19 вересня дошкільний навчальний заклад № 1 «Барвінок» (завідувач Марущак І.В.) долучився до тижневого плану проведення заходів до Дня Дошкілля, організувавши проведення тематичних занять «Моя Україна», акції «Я намалюю Мир» (малюнок на асфальті) та загальноміської акції «Я люблю тебе моя Україно!» (читання віршів про Україну, мир, рідний край).

Розпочався «День України» із виконання гімну України у кожній віковій групі, низкою пізнавальних занять, а на завершення маленькі«патріоти-художники» на подвір'їдитячого садочку намалювали спільний малюнок «Ми хочемо миру», пропагуючи свої дитячі думки щодо єдності та незалежності нашої неподільної держави. Увесь день діти працювали наполегливо, з особливим натхненням, адже були об’єднані колективною творчою справою задля миру на Батьківщині.


ЩОБ НАШІ ДІТИ БУЛИ ЗДОРОВИМИ…

   На зміцнення здоров’я малят, набуття малюками рухового досвіду в дошкільному навчальному закладі № 1 «Барвінок» (завідувач, Марущак І.В.) проводиться цілий комплекс загартовуючих процедур та різноманітних форм роботи з фізичного виховання.

   Для досягнення бажаних результатів літнього оздоровлення 04.07.2016  року на базі дитячого садка проведено відкритий показ Дня здоров’я «Фізична культура з елементами валеології». Дошкільнята радо проявляють рухову активність та ініціативу, набувають соціальної компетентності. Батьки активні учасники дійства, долучаються до оздоровчих процедур й навчаються організовувати активний загартовуючий відпочинок синів і доньок на свіжому повітрі влітку.


9 червня 2016 року завершився міський конкурс професійної майстерності «Краща медична сестра ДНЗ». Журі конкурсу у складі Старченко С.В., начальника управління освіти і науки; Ферманюк ОлениСавівни, голови міськкому профспілки працівників освіти; Очеретенко Тетяни Юхимівни, завідувача дитячої міської поліклініки; Калинюк Євгенії Миколаївни, головного спеціаліста управління освіти і науки; Шевеленко Таїсії Антонівни, методиста дошкільної освіти НМЦ; Івахнюк Ольги Володимирівни, спеціаліста з організації харчування ГЦГО; оцінювало чотири етапи в які входили: матеріали «Кейс медичної сестри», огляд робочого місця, електронне тестування та анкетування і на завершення відбувся очний етап. 

Під час очного етапу конкурсу медичні сестри презентували візитку «Я і моя професія», наступним змаганням був командний квест з практичними завданнями. Презентація «Моє захоплення» розкрила внутрішній світ кожної учасниці як професіонала, жінки, мами, майстрині.

Результати конкурсу. Гран-прі - Вербіцька Віра Олегівна, медична сестра ДНЗ № 15; I місце - Гонківська Наталія Миколаївна, медична сестра ДНЗ № 21; Кінаш Кристина Іванівна - медична сестра ДНЗ № 17; ІІ місце - Мішевська Юлія Вадимівна, медична сестра ДНЗ № 16; Вольська Валентина Савівна, медична сестра ДНЗ № 18; ІІІ місцеВальцер Аліна Василівна, медична сестра ДНЗ № 9; Гуменюк Валентина Віталіївна, медична сестра ДНЗ № 1

Всі учасники отримали подарунки від народного депутата Володимира Мельниченка та міського голови Михайла Сімашкевича, які вручила начальник УОіН Світлана Старченко.