Дитячий садок-ясла «Барвінок» був відкритий згідно рішення виконкому Кам'янець-Подільської міської Ради народних депутатів від 19 січня 1989р. №19 «Про введення в дію дитячого садка-ясел № 1 «Барвінок» по Оринінському шосе, 27/Б» та наказу Кам'янець - Подільського міського відділу народної освіти від 20 січня 1989р. №1А «Про відкриття дитячого садка-ясел № 1 «Барвінок» по Оринінському шосе, 27Б».

Дошкільний навчальний заклад є об'єктом комунальної власності міста, який здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту» та «Про дошкільну освіту», «Положення про дошкільний навчальний заклад» та статуту, прийнятого загальними зборами дошкільного навчального закладу № 1 від 24.11.2003р. № 6. Засновником є Кам'янець - Подільська міська рада.

Фінансування закладу здійснює Кам'янець-Подільська міська рада, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням та матеріалами, організовує будівництво, та ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

Дитячий заклад несе відповідальність перед собою, суспільством і державою за реалізацію головних завдань, визначених Законом України «Про дошкільну освіту», інше. Навчально-виховний процес в ДНЗ здійснюється за Державною Базовою програмою та навчально-методичними посібниками, затвердженими Міністерством освіти і науки України. У дошкільному закладі визначена українська мова навчання і виховання дітей.

Управління дошкільним навчальним закладом здійснюється його засновником та управлінням освіти і науки виконкому Кам'янець-Подільської міської ради. Безпосереднє керівництво роботою дошкільного навчального закладу здійснює завідувач, який призначається і звільняється управлінням освіти і науки. Органом громадського самоврядування дошкільного навчального закладу є загальні збори членів трудового колективу та батьків, або особи, які їх замінюють. Управління охорони здоров'я разом з управлінням освіти і науки міської ради здійснює контроль за дотриманням санітарного законодавства у закладі. Контроль за діяльністю дошкільного закладу здійснюється засновником та управлінням освіти і науки міської ради.

З 2005 року дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 1 став закладом комбінованого типу комунальної власності. Статут прийнятий 24 лютого 2005 р. загальними зборами трудового колективу і затверджений виконкомом Кам'янець-Подільської міської ради 31.03.2005 р. № 576.

Головними завданнями дошкільного закладу є:

·         Збереження та зміцнення фізичного, психічного, духовного здоров'я дитини;

·   Виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до людей, поваги до народних  традицій;

·         Формування особистості дитини;

·         Розвиток творчих здібностей дитини;

·         Здійснення соціально-педагогічного патронату сім'ї.